//Papierosy ziołowe, czyli bez nikotyny da się żyć

Papierosy ziołowe, czyli bez nikotyny da się żyć

Byłem w klubie gdy wszyscy wyszli na przerwę. Zrobiłem to gdy palili własnego papierosa i patrzyli na swoje telefony, przeglądając Instagram – kontynuował. Zapaliłem mojego papierosa i natychmiast wszyscy mogli go wyczuć. To było jak kadzidło. Wszyscy utworzyli krąg i chcieli go wypróbować , powiedział mi Dawid stojący za opracowaniem ziołowych mieszanek które obiecują nie tylko zastąpić nałóg palenia, ale przekształcić go w coś, co Cię odróżnia od innych.

Ziołowe papierosy nazywane również papierosami bez tytoniu lub papierosami bez nikotyny to papierosy, które zwykle nie zawierają tytoniu , a zamiast tego składają się z mieszanki różnych ziół lub innego suszu roślinnego. W przeciwieństwie do papierosów ziołowych z Europy i Ameryki Północnej, które nie zawierają tytoniu i nikotyny Chińskie papierosy ziołowe zawierają tytoń i nikotynę z dodatkiem ziół. Ziołowe papierosy są uważane za “pomoc dla niepalących”. Kraje europejskie reklamują papierosy ziołowe jako środek wspomagający rzucanie palenia. W numerze 38/1974 czasopisma Der Spiegel był pierwszy artykuł na temat wprowadzenia papierosów ziołowych w Republice Federalnej Niemiec pod tytułem “Marzenie o nieszkodliwej przyjemności” firmy British American Tobacco. W 1980 r. na ten sam temat opublikował książkę “Lepiej palić bez tytoniu” angielski autor Juliette de Bairacli Levy wyspecjalizowany w dziedzinie ziół leczniczych. W 2004 r. Autorka Christine Engelbrecht pod tytułem “Życie bez nikotyny – palenie ziołowych papierosów” przedstawiła nowe psychologiczne podejście do zaprzestania palenia za pomocą ziołowych mieszanek. W swojej publikacji opisywała, że oprócz fizycznej zależności od nikotyny , prawie wszyscy palacze są jednocześnie uzależnieni psychicznie od swojego nałogu. Czasowe przejście na papierosy bez nikotyny może pomóc w odstawieniu tytoniu do tego stopnia, że wszystkie rytuały palenia mogą być utrzymane, dopóki fizyczna zależność nie zostanie zmniejszona lub pokonana.

Z czego zbudowany jest ziołowy papieros ? Zwykle papierosy ziołowe są produkowane przy użyciu standardowej bibułki i filtrów papierosowych . Jako wypełnienie papierosa może być stosowana szeroka gama roślin. Liście orzecha laskowego, liście koniczyny i wiele aromatycznych przypraw i owoców, takich jak mięta, cynamon, papaya lub trawa cytrynowa , zostały wykorzystane przez wielu producentów ziołowych papierosów m. in. Honeyrose, Nirdosh, Ecstacy. Ostatecznie każda mieszanka jest stworzona dla relaksacji, mówi Dawid. ” Kiedy idziesz na dymka, nie chcesz więcej stresu, nie chcesz czuć się zmartwionym, chcesz czuć się opanowanym i spokojnym” – wyjaśnił.

Ponieważ podatki od papierosów spowodowały, że są one całkowicie nieuzasadnionym wydatkiem, a idea dobrego samopoczucia jest ważna w europejskiej psychice, używanie tytoniu w coraz większym stopniu staje się nałogiem z którym nawet najbardziej zagorzali palacze uznają, że już czas się rozstać.

By | 2018-07-29T09:58:24+02:00 11 lutego, 2018|Bez kategorii|0 komentarzy

About the Author:

Zostaw komentarz